Antistalinistická ľavica - Slovakia3 Kontakt: 9612497@mail.ru.................................................... - UNREGISTERED VERSION

Перейти к контенту

Главное меню:

Antistalinistická ľavica

NOVINKY


Antistalinistická ľavica


Predtým, než si poviete, kremeľská propaganda, skúste sa pozrieť na argumenty a fakty, ktoré sa pokúsim predstaviť. Predmet pozorovania je súčasný svet, čas Studenej vojny a „konca dejín“ a otázka je, či môžeme tak ľahko tvrdiť, že už nežijeme v ére ríší a imperializme.

Odkedy sa začali ľudia spájať do väčších zoskupení ako jedného mesta alebo jedného kmeňa, odkedy sa začali usadzovať a vzniklo súkromné vlastníctvo, vytvárali sa centralizované štátne štruktúry. Ak máme veriť písaným zdrojom, primárnymi cestami, ako sa učíme o udalostiach a vývojoch, ktoré sme sami nezažili či nevieme potvrdiť, dejiny sú viac než čokoľvek iné zbierkou vojen a bojov o materiálne bohatstvo. Odkedy existovali centralizované štátne štruktúry a ríše, čerpali legitimizáciu pre svoju existenciu častokrát pravidivými tvrdeniami o šírení „civilizácie“, infraštruktúry, zvýšenej životnej úrovne, bezpečnosti, vzdelanosti. So šírením civilizácie, alebo tej správnej viery boli založené mnohé z nich, Alexander, Rím, Umajjádovci, križiaci, Briti, všade tieto boje boli vedené jasnou ideologickou naráciou, my, občania, veriaci, civilizácia, a oni, barbari. V tomto kontexte nie je žiadny argument či istota v tvrdení súčasných podporovateľov a centralizovaných štátnych štruktúr súčasnej veľmoci sveta, keď tvrdia, že šíria „slobodu a demokraciu“.

https://antistablog.wordpress.com/2018/01/05/o-americkom-imperializme/

 
 
Назад к содержимому | Назад к главному меню